Aikido World Alliance

   Andrew Masaru Sato Sensei jest zawodowym instruktorem Aikido. Treningi rozpoczął pod kierunkiem Fumio Toyoda Shihan (6 dan Aikikai) w 1977r. i ćwiczył z nim prawie 25 lat, początkowo jako członek Ki Aikido Society później Aikido Association of America oraz Aikido Association International. Po śmierci Fumio Toyoda Shihan, w latach 2002 - 2004 pełnił funkcję Głównego Instruktora AAA/AAI.

  W 2005r. Andrew M. Sato założył Aikido World Alliance. Regularnie prowadzi seminaria i obozy Aikido w Ameryce, Europie i Azji.

   W 2014r. otrzymał od Doshu Moriteru Ueshiba tytuł Shihan, a w 2017 stopień 7 dan Aikido Aikikai.

   Aikido World Alliance jest międzynarodową organizacją Aikido, która powstała w 2005r. Jej założycielem, Szefem i Głównym Instruktorem jest Andrew Masaru Sato Sensei (6 dan Aikikai). Siedziba główna AWA mieści się w Kiku Matsu Dojo w Chicago. Głównym celem AWA jest propagowanie i rozwój sztuki Aikido. Aikido World Alliance zrzeszone jest w Aikikai Foundation, Tokyo, Japan (certyfikat) i zapewnia:

 - rozpoznanie i wsparcie dla Dojo członkowskich;

 - organizowanie seminariów i obozów Aikido;

 - organizowanie seminariów instruktorskich oraz tytuły instruktorskie (Fukushidoin, Shidoin);

 - ujednolicony system egzaminów na stopnie kyu i dan, potwierdzonych certyfikatami (certyfikaty na stopnie dan wydawane są przez Aikikai Foundation, Tokyo, Japan).

© 1998 by AIKIDO WADOKAN DOJO. All rights reserved.